Przygotowanie do badania na wadze InBody 770

1. Do badania powinno przystąpić się:

  •  na czczo lub min. 2-3 godziny po posiłku,
  • po wypróżnieniu się,
  • z pustym pęcherzem,
  • przed wysiłkiem fizycznym,
  • nie bezpośrednio po prysznicu lub kąpieli
  • oraz z gołymi stopami bez rajstop,
  • nie smarować stóp i dłoni: ani kremem ani balsamem itd...

2. Badanie najlepiej wykonać w bieliźnie lub ewentualnie w lekkiej przylegającej odzieży (waga odczytuje ciuchy jako tłuszcz) – starać się przy każdym kolejnym badaniu ubierać podobnie by maksymalnie zminimalizować błąd pomiaru.

3. Przed samym badaniem należy zdjąć biżuterię, zegarek oraz rozebrać się do bielizny, na wadze staje się boso.

4. Do badania nie mogą przystąpić osoby z rozrusznikiem serca, metalowymi implantami, urządzeniami elektrycznymi w jamie brzusznej typu „Ability”, zaraz po wysiłku oraz kobiety w ciąży.

5. Byłoby dobrze, gdyby badanie nie było wykonywane podczas miesiączki, jednak nie jest to praktykowane, ze względu na terminy. Jedynie, prosimy o poinoformowanie o tym fakcie Dietetyka prowadzącego na wizycie.

Nasi dietetycy

Beata Świstara

Beata Świstara

Witam Cię bardzo serdecznie. Jestem psychodietetykiem, dyplomowanym dietetykiem, autorką książek, chemikiem, certyfikowanym keto – coachem, licencjonowanym opiekunem metody metabolic balance®. Ukończyłam Certyfikowaną Akademię Psychobiologii u dr n.med. Marzanny Radziszewskiej (jestem konsultantką psychobiologii), studia podyplomowe z dietetyki i planowania żywienia, studia podyplomowe z psychodietetyki, studium dietetyki oraz studium pedagogiczne. Obecnie studiuję psychologię oraz szkolę się w nurcie terapii transpersonalnej.

więcej
Patrycja Marszałek

Patrycja Marszałek

Zawodowo jestem Dietetykiem klinicznym i sportowym w Poradni Żywieniowej Principatus, ratownikiem i instruktorem pływania na pływalni, od lutego 2017  - semestru letniego prowadzę wykłady z zakresu dietetyki na PWSZcie w Krośnie.

więcej