-

Analizator INBODY 770

Poradnia Principatus, dysponuje najlepszym, najbardziej precyzyjnym oraz najwyższej klasy analizatorem składu ciała InBody 770 w Polsce.! Na Podkarpaciu Poradnia jest jedynym miejscem, które posiada takiej klasy sprzęt (ten model jest niesamowicie rozbudowany i daje nam wiele informacji).

Zakupiliśmy go, ponieważ dążymy do udzielania Pastwu wiedzy o organizmie zgodnej z prawdą, a nie obarczoną ogromnymi błędami pomiarowymi. Sporo sprzętów na rynku daje mało wiarygodne wyniki. W Principatus kładziemy nacisk na prawdziwe informacje a nie modne czy mało wiarygodne. 

Analizator ma niesamowicie szerokie zastosowanie w monitorowaniu składu ciała dla osób zdrowych, chorych, osób aktywnych fizycznie, dzieci i sportowców. W przypadku badania składu Ciała dzieci bardzo niewiele sprzętów posiada funkcje pozwalające na ich analizę. Ten model INBODY jest wyposażony w komplet funkcji, które pozwalają nam analizować skład ciała dziecka. Wyniki z INBODY770 pozwalają nam między innymi: precyzyjnie określać stan odżywienia organizmu, masy mięśniowej, obrzęków, tłuszczu między organami, rozkładu płynów w poszczególnych segmentach ciała i nie tylko.

1. Informacje dodatkowe

Sprzęty InBody770 podczas analizy składu ciała nie uwzględniają danych empirycznych takich jak wiek, płeć czy budowa ciała (wpisywane przed wykonaniem analizy). Oznacza to, że niezależnie jaki wiek/płeć wpisze badana osoba to jej skład ciała będzie adekwatny do stanu faktycznego a WYNIK ANALIZY RZECZYWISTY! Analizatory innych firm uwzględniają te parametry, zatem dostarczają dane zbliżone do rzeczywistych wartości dla ludzi przeciętnych. Otrzymane wyniki nie są poprawne dla badanych takich jak osoby starsze, sportowcy, niewysportowani mężczyźni czy dzieci. Tak więc, urządzenia z oceną empiryczną tracą wysoką czułość i nie są w stanie dostarczyć prawidłowego wyniku, co przynosi trudności w monitorowaniu zmian w składzie ciała. Wystarczy wykonując analizę składu ciała tej samej osoby, raz wpisać dane prawdziwe, a raz wymyślone (np. zmienić wiek i płeć). Wyniki nie będą takie same (a powinny być, bo skład ciała się nie zmienił).

2.Jakie są potencjalne problemy z używaniem danych empirycznych podczas analizy składu ciała?

Po pierwsze pojawią się błędy w pomiarach. Ponieważ nietypowe rodzaje budowy ciała jak np. u sportowców, osób starszych itp. są poza zakresem zmiennych doświadczenia, istnieje możliwość pojawienia się błędu.

Po drugie, zmiany w składzie ciała zostaną zaniżone. Współczynnik tkanki tłuszczowej u zwykłej osoby wynosi ok. 10 ~40%. Jeśli więcej niż połowa z nich jest określona przez tę formułę, zmiany procentowej tkanki tłuszczowej w składzie ciała zostaną zaniżone, co może nie odzwierciedlać prawdziwego wpływu leczenia czy treningu.

Po trzecie zmienne doświadczenia nie są odpowiednie do celów badawczych. Gdy badane są cechy pewnej grupy, zmienne te przestają być ważne dla danych badawczych ze względu na zawarte w nich „zamierzone wartości”

Przygotowanie do badania na wadze InBody 770