-

Tradycyjna Metoda Redukcyjna Principatus

Metoda ta polega na wprowadzeniu jadłospisów oraz indywidualnej listy składników odżywczych u Pacjenta z możliwością wykorzystania wszystkich produktów. Pacjent otrzymuje jeszcze listę produktów dozwolonych i zabronionych oraz listę zakupów.

Na czym polega Tradycyjna Metoda Redukcyjna Principatus?

Metoda ta polega na wprowadzeniu jadłospisów oraz indywidualnej listy składników odżywczych u Pacjenta z możliwością wykorzystania wszystkich produktów. Pacjent otrzymuje jeszcze listę produktów dozwolonych i zabronionych oraz listę zakupów. Regulujemy tu przerwy między posiłkami i standardowo ich ilość waha się od 3 do 5. Ustalamy składy posiłków z Pacjentem i mogą znaleźć się tu produkty o wysokim i niskim indeksie glikemicznym oraz o wysokim i niskim indeksie insuliny. Jest tu bardzo duża swoboda. Pacjent z Dietetykiem prowadząćym wybiera co będzie wprowadzone do diety.

Metoda tradycyjna w sporej części opiera się na kcal, ale nie jest to czołowym kryterium. Jest to tylko oparcie w obliczeniach do jadłospisów.

Jak długo trwa Tradycyjna Metoda Redukcyjna Principatus?

Pacjent decyduje jak długo chce przychodzić. Oczywiście zakładamy sobie cel i określamy jak długo może potrwać jego osiągnięcie, jednak ostatecznie Pacjent decyduje do kiedy chce się zapisywać na kolejne wizyty.

Jak wyglądają wizyty na Tradycyjnej Redukcyjnej Metodzie Principatus?

Na pierwszej wizycie przeprowadzamy wywiad żywieniowy, medyczny, proponujemy wykonanie badań lub wizytę u lekarza jeśli widzimy że jest to konieczne. Ważymy Pacjenta i mierzymy. Omawiamy wyniki. Razem z Pacjentem układamy indywidualny rozkład składników odżywczych, ponieważ plany, jadłospisy mają być indywidualne. Od 1 do 2 tygodni Pacjent otrzymuje całosć planu.

Kolejne wizyty odbywają się co dwa tygodnie. Na każdej z nich ważymy Pacjenta, mierzymy, omawiamy wyniki, szukamy rozwiązań jeśli się takie pojawiły, ustalamy postępowanie na kolejne dwa tygodnie a jeśli trzeba to motywujemy i wspieramy.