-

Metoda Metabolic Balance

Program metabolic balance® program kompleksowego wzmocnienia przemiany materii i regulacji wagi ciała. Stworzona przez lekarza internistę Wolfa Funfacka wspólnie z mgr inż. technologii żywienia S. Bürkle.

Co jest podstawą programu metabolic balance®?

Podstawą jest hipoteza mówiąca o tym, iż w codziennej diecie niejednokrotnie spożywamy produkty, które nasze ciało przyswaja gorzej niż inne. W wyniku tego, nasz organizm nie otrzymuje w pożywieniu niezbędnych składników i nie może wyprodukować enzymów i hormonów we właściwych proporcjach. Wówczas przemiana materii zostaje zablokowana, nie chudniemy, ale też z czasem pojawiają się inne dolegliwości. Dzięki wynikom badań krwi (bada się 34 parametry) i informacjom uzyskanym podczas wywiadu żywieniowego układam dla Ciebie indywidualny plan żywienia metodą metabolic balance®, który jednocześnie dostarcza organizmowi optymalną ilość zdrowych składników odżywczych. Taki program pobudza układ trawienny a organizm dochodzi do równowagi, odzyskujemy energię życia i bardzo dobrze chudniesz.

W jaki sposób metabolic balance® redukuje wagę ciała?

Dzięki indywidualnemu planowi żywienia, Twój organizm otrzymuje wszelkie zdrowe i potrzebne składniki odżywcze. Wybór artykułów spożywczych nie przebiega na zasadzie obliczeń ich wartości kalorycznych, zawartości tłuszczu, białek czy węglowodanów. Kryterium wyboru produktów spożywczych jest wyłącznie ich wpływ na Twoją gospodarkę hormonalną. Dzięki temu, pobudzana jest Twoja zdrowa przemiana materii jak i prawidłowe wydzielanie insuliny(hormonu tuczącego). Stosując proste zalecenia przygotowywania i spożywania posiłków utrzymają Państwo długotrwale pożądaną wagę ciała i wzmacniają gospodarkę hormonalną.

Dla kogo jest program metabolic balance®?

Między innymi dla osób mających problemy z:

 • otyłością i nuczeniem się prawidłowego odżywiania
 • insulinoopornością
  • cukrzycą typu II
  • problemami z poziomem cholesterolu, trójglicerydami i homocysteiną
  • nadciśnienieniem tętniczym
  • zaparciami i wzdęciami
  • migrenami
  • w zaburzeniami przemiany materii,
  • nerwicami
  • zespołach policystycznych jajników
  • problemami z tarczycą
  • problemami skórnymi
  • i wielu innych

Niezależnie od wieku uczestnicy programu obserwują wzrost dobrego samopoczucia, poprawę jakości snu oraz przypływ pozytywnej energii.
 

Kto nie może rozpocząć planu metabolic balance®

Metodę mogą stosować wszyscy, z wyłączeniem kobiet w ciąży i karmiących, dzieci poniżej 14 roku życia oraz osób z chorobami nerek i ciężkimi schorzeniami wątroby oraz w trakcie choroby nowotworowej.

Jak przebiega program metabolci balance®?

Program przebiega fazowo, o długości poszczególnych etapów decyduje Dietetyk, Specjalista, Opiekun. W progamie są cztery fazy:

Faza przygotowawcza przygotowuje organizm do zmiany stylu odżywiania. Dobór metody jest całkowicie zależny od stanu zdrowia Pacjenta.

Faza ścisła trwa co najmniej 2 tygodnie. Jest to faza restrykcyjnego stosowania listy produktowej
i podażowej oraz postępowania ściśle wg wskazówek Dietetyka, tu odbywa się intensywna redukcja.

W fazie łagodnej stopniowo i pod kontrolą wprowadzane jest pożywienie wcześniej wykluczone.

Ostatnia faza utrzymania zaczyna się w momencie osiągnięcia celu: zdrowotnego i estetycznego. Właściwie wdrażane zasady metabolic balance® zostają wprowadzone na stałe u Pacjenta.

Na każdej wizycie wykonywany jest pomiar na analizatorze składu ciała InBody 770, obwody ciała (pas, biodra, udo, kolano).

Dlatego program metabolic balance® trwa kilka miesięcy?

To tak jak chodziłeś do szkoły by nauczyć się pisać i czytać…to wszystko trwało..... Tu jest podobnie, najpierw trzeba nauczyć się inaczej jeść, zmienić swoje nawyki żywieniowe a następnie nauczyć się je podtrzymywać. Robię to podczas realizowania planu. Wymaga to czasu. Podczas programu uczysz się żyć radząc sobie z posiłkami i nie przytyć, manewrować dietą, dostosowywać ją do Twojego trybu życia, zgodnie z prostymi zasadami. Nie patrzę tylko na to by Cię tylko odchudzić. Chcę, byś utrzymał ten efekt i był zdrowy. To jest proces, a na to potrzebny jest czas. Ważne jest to, że plan metabolic balance® jest fantastycznie prosty. Nie może być tak, że w życiu koncentrujesz 100% swojej energii na diecie. Ile tak będziesz funkcjonować? Miesiąc? Dwa? Pół roku? I co dalej? Dieta nie może Cię katować, męczyć w przygotowaniu, powodować że niczego innego nie robisz oprócz biegania za produktami i gotowania całymi dniami. A co z innymi obowiązkami? Uważam, że metabolic balane® jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Plan pozwala mi uczyć Cię jak żyć z dietą tak, by nie przysłaniała całego Twojego życia ale też byś mógł/mogła prowadzić zdrowy styl życia i utrzymywać wypracowaną prawidłową masę ciała. To jest ważne. Metabolic balance® to styl życia a nie tylko dieta.

Co jest podstawą do przygotowania planu metabolic balance®?

Plan przygotowywany jest na podstawie wyników badań Twojej krwi. Nie jest to diata zgodna z gruą krwi. Piszę o tym bo wiele osób tak myśli, ale to nie ma z tym nic wspólnego. Wyniki Twojej krwi decydują o tym, jakie produkty i ile będziesz mieć w planie. Każdy plan jest inny. Każdy ma inne wyniki.

Jakie badanie należy wykonać?

Czy plan metabolic balance jest skomplikowany®?

Sam plan żywienia jest prosty, indywidualny i skuteczny. Program jest odpowiedni nawet dla bardzo zapracowanych i zabieganych ludzi.

Licencjonowany opiekun metabolic balance® - Beata Świstara

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, zadzwoń do nas lub zaglądnij na stronę:

www.metabolicbalance.pl